Paylaş

Öncelikle Minnet Borçlu Olduğumuz Tüm Şehitlerimizi Rahmetle anıyoruz… Mezarcı şehidin mezarını açmaya başladığı sırada öyle bir şey oldu ki, çığlık çığlığa kaçmaya başladı… İşte Yaşadıklarını şöyleBir mezarcının, yaklaşık 6 ay önce vefat eden bir kadını, vasiyeti üzerine depremde ölen oğlunun üstüne gömmek için mezarı açtığısırada, deprem şehidinin cenazesinin bozulmadığına şahit olduğunu belirtti. Yanmaz, olayı şöyle anlattı:

Şehidin Kabri Açıldı Öyle bir şeyle Karşılaşıldı ki… ile ilgili görsel sonucu

Bir deprem şehidinin annesi ‘beni öldüğümde oğlumun yanına gömün’ diye vasiyette bulunmuş. Akrabaları vasiyet üzerine talepte bulundu. Şehitlerin üzerine kesinlikle defin yapmadığımızı söyledik. ‘Böyle bir ruhsat da yok bizde, sıkıntı olurYanlarında yer bulalım’ dedik. Ancak yakınları, vasiyeti nedeniyle ısrar etti. Yakınlarından onay aldıktan sonra şehidin mezarını açması için bir mezarcı görevlendirdik. Görevli mezarı kazmaya başlıyor.

Şehidin Kabri Açıldı Öyle bir şeyle Karşılaşıldı ki… ile ilgili görsel sonucu

Tahtaları kenara atarken bir bakıyor ceset olduğu gibi duruyor. O hali görünce mezarcı kaçmaya başlıyor. Sorumlu beni arayıp ‘müdürüm mezarcı kaçıyor’ dedi.Ben de ‘mezarlıktan başka kaçılacak yer yok. Nereye kaçıyor. Bırak kaçsın buluruz.

Şehidin Kabri Açıldı Öyle bir şeyle Karşılaşıldı ki… ile ilgili görsel sonucu

Mezar kazdığı yere git bak’ dedim. Mezar başına gidince cesedin olduğu gibi durduğunu bana söyledi. Ben de ‘hemen sıfırdan gömer gibi tahtalarını üzerine koy, toprakla kapa’ dedim. Onlar Allah’ın emniyeti altında. Yanında boş bir yer vardı. Annesini de onun yanına gömdük.

Durumu yakınlarına anlatınca herkes ağladı.” dedi. Bir başka mezarcının da mezar kazımı sırasında bayıldığını söyleyen Yanmaz, şöyle konuştu: “Mezar yeri kazılırken yandaki mezarda açılma olmuş.

Şehidin Kabri Açıldı Öyle bir şeyle Karşılaşıldı ki… ile ilgili görsel sonucu

Tahtaların arasından kefenli bir ceset gözükmüş. Mezarcı bayılmış. Biz mezarcıyı aradık. Ancak ulaşamadık. Cenaze yakınları mezara bakmaya geldiğinde mezarcıyı baygın bulmuşlar.

Mezarcı uyandığında açılan mezardan çok güzel bir kokunun geldiğini ve sonrasında kendinden geçtiğini söyledi. Mezarı açılan kadının cenazesi hiç bozulmamış. Yakınları kadının doğumda bebeğiyle öldüğünü söylediler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here