Paylaş

( Fahri ) geçici kuran kursu öğreticileri ve vekil imamların umudu taşeron yasasıyla birlikte müjdeli bir haber beklemekteydiler. Ancak Taşeron Açıklamasında Geçici Öğreticiler ve Vekil İmamların Adları ne Anıldı nede Sayıldı..

Geçici Ogreticileri ve Vekil İmamların 4/C Taşeron işçileri Arasında Çalışanlar ile Hiçbir Farkları Yoktur. 4/c geçici Taşeronların 4/B statüsüne Alınırken Geçici öğreticiler ve Vekil İmamların Kapı Ardına Koyması Akla ve Mantığa Adalet ve Hakkaniyetle Bağdaşmamaktadır..
Hiçbir Eksikliği Olmayan Geçici Öğreticiler ve Vekil İmamların da 4/c geçici taşeronlar gibi 4/B statüsüne Dahil Edilmelidir.

Yıllarca Seçimden Seçime Geçici Öğreticilere ve Vekil imamlara verilen vaadler yerine getirilmedi En Son Taşerona Kadro Müjdesiyle Gerekli Sendikalara ve Birçok Milletvekillerine Derdini Anlatmak İsteyen Fahri Öğreticiler ve Vekil İmamların Umutları Bugünden İtibaren Birkez Daha Suya Düştü…

657 sayılı kanun hükmünde görev yapan geçici öğreticiler ve vekil imamların statüleri 4/C Olup Olmaması Belli Değil Ancak Geçici ve Yardımcı İşlerde Çalışan Fedakâr Kuran Kursu Öğreticileri ve Vekil İmamların Artık Hükümetin Onları Unutmamasını ve Geçici 4/c Taşeronların 4/B ye Geçişini Onlar İçinde Bir Hak Ve Adalet Olarak Düşüncesiyle 4/B statüsüne Bir Adım Atılmasını Bekliyorlar..

Aylık Ücreti 700 tl olan Geçici Öğreticiler Ayda Sadece 12 gün Sigorta Yatmaktadır. Hükümetimizin Yaptığı Açıklamasına Göre Herkesin Özlük Haklarını Vereceğiz ve Koruyacağız Kimseyi Zor Durumda Bırakmayacagiz Açıklamasına Şu Sorularımı Sormak İsterim Hükümetime ;
-Geçici Öğreticilerin Özlük Hakları Verilecek mi ? YOKSA Bu Adaletsizlik Devam Mı Edecek ?
-Her sene mülakat Sınavına Tabii tutulup Görevi İfa Eden Geçici Öğreticiler Her Sene Olduğu Gibi Tekrar Sınavlara Girecek Mi ?
– Asgari Ücretin Altında 700 tl ile Görev Yapan Geçici Öğreticiler Maaşlarında Bir Değişiklik Olacak mı ?
– Taşeronluk Sistemini Kökten Halledecez Diyorsunuz Peki Geçici Öğreticiler ve Vekil İmamların Sorunu da Kökten Halledecek Misiniz ..?

Bu Haklar Verilmeden Bu Ülkede Huzur Olmaz Bir İşi Hallediyorsanız Başka Kişileri de Es Geçmeyerek Bunca Emeklerini Çöpe Atmayarak Göz Ardı Etmeyerek Geçici Ogreticilerin ve Vekil İmamların Durumuna Birkez Olsun Bile Vicdan Çerçevesinde Göz Atın …!!

Saygilarimla …

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here